איך לבחור את התרמוס הנכון לטיול?

טיול גי'יפים בחורף

“אחרי החגים” כבר ממש כאן, ורוחות מנשבות בשעות הבוקר, גם הערבים נעשים קרים יותר, ולכולנו יש תחושה, שהגיע הזמן לבחור את התרמוס הנכון, שילווה אותנו בחודשים הקרובים בדרכים ובטיולים. אילו סוגי תרמוסים קיימים, ואיך לבחור את התרמוס הנכון לטיול?

התרמוסים, שיחממו את החורף שלכם

תרמוס הוא כלי, מיכל, אמצעי קיבול לנוזלים, אשר מאפשר בידוד תרמי בין הטמפרטורה הפנימית לטמפרטורה החיצונית, ניתן לאחסן בו נוזלים קרים ונוזלים בטמפרטורות רתיחה. השימוש בו נפוץ באורך החיים המודרני, והוא מאפשר גמישות רבה בדרכים, בטיולים, במחנאות, ואפילו במשרד, כאשר מעוניינים לשמור את כוס הקפה בטמפרטורה חמה.

כיום ניתן למצוא תרמוסים בשלושה גדלים מרכזיים: תרמוס אישי, המכיל 220 מייל (ספל קפה) תרמוס זוגי המכיל 500 מייל (שני ספלי קפה) ותרמוס גדול המכיל ליטר 1 ( ומספיק ל 4 כוסות קפה)
כל התרמוסים מבטיחים לשמור על חום ועל קור, בטמפרטורה המקורית.

מה משך הזמן, שהנוזל שומר על הטמפרטורה שלו בתרמוס?

במידה והתרמוס לא נפתח, ולא הוצא ממנו נוזל, ניתן להינות מנוזל בטמפרטורת רתיחה גם לאחר 24 שעות. אך במידה, ואכן בוצע שימוש בתרמוס, ומידת הנוזל בו פחתה, גם הטמפרטורה תתקרר, כך שהוא משאיר את הנוזלים בטמפרטורה אידיאלית לפרק זמן של 8-10 שעות.
פרק זמן, שמספיק ליום עבודה, יום נסיעות, טיול יומי, או טיול ללילה.

לאילו שימושים מומלץ לבחור דווקא בתרמוס?

השימוש המרכזי, שנעשה כיום בתרמוס הוא בעיקר לדרכים ולנסיעות, שכן אורך החיים המודרני, הקצב המהיר, הצורך ב”להספיק” את האוטובוס או הרכבת, לצאת “לפני הפקק” עם הרכב, או ללכת למקום העבודה/ הלימודים/ פעילות, אינו מאפשר לרבים מאתנו להינות מספל השתייה היומי, שמטעין את הבוקר שלנו.
ברוב המקרים, תרמוס, המכיל 220 מייל, יהווה פתרון נהדר למשרדים, לשימוש שותף ולדרכים.

למבחר תרמוסים איכותיים לחצו כאן

עבור ערכות קפה ברכבים או בטיולים מומלץ לבחור בתרמוסים גדולים יותר, 500 מייל (אם קיימת הגבלה של מקום) או ליטר אחד (אם יש די מקום לאחסון) תרמוסים אלו מגיעים עם סגר עליון, שמאפשר בידוד נוסף מפני הסביבה החיצונית, ובכך יוצר סביבת טמפרטורה אופטימלית, ששומרת את הנוזל במצב רתיחה לאורך שעות רבות (גם אם בוצע שימוש בתרמוס)

מהי העלות הממוצעת לתרמוס?

העלות הממוצעת לתרמוס עומדת על כמה עשרות שקלים ועד כמה מאות שקלים בודדים, ומדובר בהשקעה, שמחזירה את עצמה, ומבטיחה רגעים רבים של פינוק והנאה, גם כאשר תנאי “השטח” אינם מאפשרים זאת.

כיצד מנקים את התרמוס?

חשוב לנקות את התרמוס עם מים נקיים זורמים, לאחר כל שימוש. ניתן להלבין את שכבת הבידוד הפנימי עם מעט סודה לשתייה ומים רותחים, מומלץ לבצע שימוש במברשת, שתגיע גם לדפנותיו, ותסיר משם עודפי לכלוך שהצטברו. בסיום הניקיון, חשוב לתת לתרמוס להתייבש באוויר פתוח ולא בארון או תיק.

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?