חשיבות הטיפול אצל מוסך לפני נסיעה לטיול ג’יפים

טיול ג'יפים במרכז

יוצאים לטיול ג’יפים ארוך בנגב או בצפון? מתי בדקתם את הרכב לאחרונה? האם וידאתם שכל המכלולים במצב טוב, שהברקסים תקינים ושכל האביזרים השונים פועלים?

מי שמחזיק ברשותו רכב 4X4 או ג’יפ, רוצה לצאת בוודאי מדי פעם לטיול ג’יפים, לבד או בחבורה, אתגרי יותר או פחות. אחרת, בשביל מה הג’יפ?

טיול ג’יפים הוא כיף גדול, ולא משנה לאן נוסעים. השאלה היא רק אם הרכב במצב שבו הוא יכול לעמוד באתגרים השונים: טיפול אצל מוסך מוסמך יכול להבטיח שכך אכן יהיה.

ג’יפ מתוחזק חוסך צרות

אם אתם משתמשים ברכב שלכם בעיקר לנסיעה עירונית, ולא רגילים לצאת לשטח באופן קבוע, יכול להיות שאתם סומכים על הטיפול השנתי שיאתר תקלות ויתקן אותן.

זה לא בדיוק כך: טיול ושימוש בג’יפ בשטח מעמיד בפניו אתגרים גדולים מזה של טיול בכביש 6 או סביב הבית, ולכן יש לטפל בו בהתאם. לבדוק אותו לעיתים קרובות יותר מאשר רכב עירוני או רכב רך אחר, לחפש חופשים שונים וכו’.

אם תתחזקו את הג’יפ שלכם בצורה טובה ונכונה, תוכלו לחסוך זמן בבדיקות לפני יציאה לטיול: שמן ומים בכמות נכונה כל הזמן, ברגים מהודקים במקומות מועדים לפורענות ואפילו ניקוי של מכלולי הרכב למטה, כדי להימנע מנזקי חול או בוץ שנצמדים לתחתית הרכב.

מה בודקים ובמה מטפלים לפני יציאה לטיול ג’יפים ארוך או קשה?

  • קודם כל בודקים את הרכב במבט ומוודאים שהכול מחובר ונמצא במקום. מלבד זה, יש לבצע בדיקות רבות ושונות ולטפל בתקלות שמתגלות, בין השאר הבדיקות האלה:
  • מחפשים ברגים חופשיים ומהדקים אותם, אם צריך.
  • מוודאים שחיבורי הקפיצים תקינים וחיבורי הבלמים תקינים ומחפשים סדקים.
  • מחפשים נזילות מהבולמים ומהסרן ומוודאים שמכל הדלק לא מזיע או דולף, חלילה, ושכל הצינורות תקינים.
  • מוודאים שכל התושבות תקינות – גיר, אגזוז, מנוע וכו’.
  • מוודאים שלחץ האוויר בצמיגים תקין ומתאים לטיול שאתם מעוניינים לעבור. מוודאים שכבלי החשמל והצתה נמצאים במצב טוב ובודקים את המצבר: האם הוא טעון כהלכה ונטען בצורה טובה?

בטיפול יש להחליף שמנים, במידת הצורך, פילטרים ונוזל קירור ולוודא שכל הברקסים תקינים, אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם עם רכב שלא בולם כהלכה במדרון.

לסיכום, למרות שלא מנינו כאן את כל הדברים שיש לבדוק ולטפל בהם בג’יפ לפני טיול ג’יפים גדול או אתגרי, ברור שמדובר ברשימה ארוכה וחשובה. קחו את הרכב שלכם לטיפול במוסך מורשה לפני טיול כזה. הוא דומה לבדיקה וטיפול אצל רופא שיניים לפני נסיעה ארוכה לחו”ל.

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?