טיולי ג’יפים

אחד התחומים שנמצאים כיום בתנופה בתחום התיירות והטיולים בישראל הם טיולי הג’יפים.
ולמה למעשה יש כזה מומנטום לתחום שהיה לפני שנים ספורות עוד בחיתוליו?

שמטיילים בישראל יש דרכים רבות לעשות זאת : בצלילה, הליכה, נסיעה ברכב, אופניים, אופנוע, דרך האוויר(אם בכדור פורח, מסוק או מטוס) . ועוד אך יש דבר אחד שלא ניתן לעשות בכל מצב ובכל דרך וזה לנסוע עם פרייבט אל תוך דרך מלאה סלעים ובורות שלפעמים זו הדרך היחידה שמובילה לאתר יפהפה שאתם רוצים לראות כדוגמת : המרסבא (ליד ירושלים), גב חווה בנגב  , מעיינות דרום רמת הגולן כגון עין פאג’ר ועוד. 

אם תרצו להגיע למקומות הללו תזדקקו לרכב 4*4 ואני מתכוון לא לרכב הגדול שחונה בחנייה הביתית שלכם שבטעות נתנו לו את השם ג’יפ  אלא גי’פ אמיתי עם מתלים ומערכות שמתאימות לתנאי עבירות קשים במיוחד

מעבר לכך שגי’פ מאפשר להגיע לאתרים ומקומות קסומים שרכב לא יכול להגיע אליהם , טיול ג’פים הוא חוויה מטלטלת במלוא מובן המילה שיש אנשים שפשוט מכורים לנהיגה בדבר הזה או לנסיעה בו. אחד הסממנים לכך היא תרבות הגיפאות בארץ וגם בעולם צצו כפטריות אחרי הגשם טיולי ג’פים בגיאורגיה או ברמת הגולן. ותאמינו או לו יש לדבר הזה ביקוש אדיר שהולך ומתעצם.

 

אחד מהמקומות אליו ניתן להגיע עם ג’יפ הוא אזור מדבר יהודה שם ניתן לפגוש מסלולים מיוחדים אחד מהם הוא  שמורת טבע יפהפיה הנקראת עין פרת . שמורת טבע קסומה שמהווה חלק מוואדי קלט אזור עם שלוש מעיינות מדהימים : עין פרת בצפון הוואדי , אח”כ עין מבוע ובסוף עין קלט. 

בכלל אזור מדבר יהודה מזמן לגיפאים חלונות והזדמנויות לטייל במקומות מרהיבים ומיוחדים שהמטייל הרגלי אינו יכול לגמוע אותם באופן רגלי.

אז מהו למעשה ג’יפ  

ג’יפ הוא רכב שטח ייעודי אשר מסוגל לנסוע בדרכים לא סלולות ובמקומות עם עליות ומורדות קשים. במקור הג’יפ הומצא כרכב שטח לצרכי מלחמה בכך שיכל להיכנס לכל שטח ולעבור אזורים מסולעים או אזורים עם מים . מאוחר יותר העולם השתכלל ונהיה מודרני ועבר להאמרים כך גם הצבא שלנו. בעולם הטיולים הג’יפים נותרו כפי שהיו עם כמה תוספות של שדרוג מספר ההנעות ופינוקים נוספים כגון מערכות ניווט מובנות.

למי מתאים וכיצד

טיולי ג’יפים מתאימים כמעט לכל אחד ויכולים להיות מתנה לאירוע כגון : יום הולדת , יום נישואין וכדומה. קיימות אפשרויות רבות לטיולי גיפ’ים במרביתם (בארץ לפחות ) אתם לא תהיו אילו שיושבים מאחורי ההגה אלא כנוסעים מטעמי ההגבלה של חברות הביטוח. בכל אופן בעיקר בצפון ובדרום הארץ התופעה נפוצה ותוכלו למצוא אפשרויות רבות של טיולי ג’פים הכוללים נסיעה בתוך  תוואי של נחל עם מים או נסיעה בוואדיות וגאיות.

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?