יוצאים לטיול עם הג’יפ? כל מה שכדאי לכם לדעת על חילוץ רכבים

חילוץ רכבים

טיול ג’יפים הוא מסע הרפתקני המתאים לכל מי שרוצה לטייל בסגנון אחר, אוהב אקשן ושהאדרנלין זורם בגוף. בארץ שלל מסלולי טיול לג’יפאים המותאמים לרכבי 4X4 ושופעים אתגרים שמעצימים את הריגוש. קפיצות, מכשולים טבעיים, נופים מתחלפים במהירות מסחררת. לא פלא שכל כך הרבה נהגים התמכרו לטיול ג’יפים – חוויה עוצמתית ובלתי נשכחת, כל פעם מחדש.
אבל מי שיוצא לטיולי שטח צריך להיות מוכן לכל מצב בין אם לתקלה מכנית או לאובדן אחיזה ושליטה בתנאי שטח מורכבים כמו למשל שיטפונות או בוץ.

ציוד חובה – הכינותי מראש למצבי חירום בשטח
לפני שיוצאים למסע עם הג’יפ אפילו של מספר שעות, חשוב לברר היטב את תנאי מזג האוויר ובמיוחד את מצב השטח במסלול המבוקש. אל תכניסו את עצמכם מלכתחילה למצבים בלתי אפשריים שלא ברור איך תחלצו מהם וליתר ביטחון, מומלץ להצטייד מראש בגלגל חלופי וכן בארגז כלים שיכלול מברגים, אזיקונים, פלייר.
כדאי להצטייד מבעוד מועד באביזרי חילוץ כמו למשל, רצועת גרירה, שקלים, קומפרסור ייעודי לרכבי שטח כבלים להנעה, מד לחץ עצמאי, מגבה וכן אביזרים נלווים במידה ותצטרכו להחליף גלגל או לטפל בזמן אמת בבעיה מכאנית – כפפות עבודה, פנס ראש, משקפי מגן, יריעת ברזנט ואת חפירה.
תמיד טוב שיש בתא המטען תיק שכולל את כל הציוד שעשוי להידרש וכמובן לדעת לתפעל ולהשתמש בו בחוכמה בזמן אמת.
עם זאת, יש לקחת בחשבון שלעיתים יש אירועים בלתי צפויים ואפילו נהגי ג’יפ מנוסים עשויים להזדקק לצוות חילוץ ושירותי גרירה מתקדמים כדי “לצאת מהבוץ” ולהגיע הביתה בשלום.

מבצע חילוץ – מה כוללים שירותי גרירה לג’יפ?
במצבים שונים אתם עשויים למצוא את עצמכם עם הג’יפ בלי יכולת להניע או להתקדם בכוחות עצמכם ותצטרכו התערבות מקצועית של שירותי גרירה. מקצוענים שידעו היכן לקבע עוגן ומאיזו זווית למשוך כך שתהיה אפשרות לחלץ את הרכב, בין אם מדובר בבעיה טכנית או בכניסה לתנאי שטח מאתגרים כמו ביצה עמוקה או חול טובעני.
ראשית, חשוב שלא להיכנס לפאניקה כדי לא לאבד שליטה על הרכב ובמיוחד לא להלחיץ את יתר הנוסעים על אחת כמה וכמה אם מדובר בטיול שהתקיים עם ילדים. שנית, תכננו היטב את צעדכם ובצעו החלטה מושכלת. לעיתים התקדמות עצמאית עשויה רק להחמיר את המצב ולתקוע את הרכב עמוק יותר או להסב נזק כבד יותר לגלגלים. היו ערניים לסימני אזהרה ואם אין בידיכם את הידע הטכני הנדרש ובמיוחד את הציוד המכאני המתאים – אל תנסו לחלץ את עצמכם בשביל זה יש שירותי הצלה וגרירה של חברות המתמחות בחילוץ רכבי שטח.

למי קוראים כשנתקעים בטיול?
חשוב לבחור שירותי גרירה בפרישה ארצית, כדי שיוכלו להגיע אליכם בלי קשר לאזור הגיאוגרפי בו מצאתם את עצמכם תקועים, בלב המדבר או באחד מנחלי הצפון. יש לבחור חברה שיודעת כיצד לחלץ מכל מקום ובכל סיטואציה, אפילו כאשר מזג האוויר סוער או כשחשוך בחוץ. בפועל מדובר ברכבי חילוץ בעלי כננת עוצמתית במיוחד, של כ-7000 טון כוח המשיכה המאפשרים לחלץ כל סוג רכב ובכל סיטואציה. מה מיוחד בשירותים מסוג זה? שיש להם ציוד גרירה מתקדם ועוצמתי כמו רצועות עיגון וכבלי פלדה הנכנסים לפעולה כשלא מתאפשרת גישה בין הרכב התקוע לרכב המחלץ. ציוד שעושה הבדל גדול בביצוע הפעולה ביעילות כולל פנסים עוצמתיים, מכשירי GPS חדשניים, מכשירי קשר ועוד למבצע חילוץ מוצלח שבסופו של דבר תצאו בשלום מהסיטואציה.

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?