יוצאים לשטח עם הג’יפ? כדאי להחזיק טלפון של מנעולן רכב

ג’יפים, כמו כל כלי רכב אחר, משתמשים במערכת התנעה הכוללת מפתח עם צ’יפ המשדר למחשב הרכב. זו מערכת יעילה ומוכחת שנועדה כמובן למנוע גניבת רכב והתנעת המנוע ע”י מי שאינו מורשה לכך. אך יחד עם כל יתרונותיה, גם מערכת זו אינה נטולת תקלות. אז מה עושים אם נתקעתם עם הג’יפ בשטח וצריכים מנעולן רכב שיבוא אליכם?

מה נדרש ממנעולן רכב המגיע לחלץ ג’יפ שתקוע?

אם נתקעתם בשטח ואתם צריכים מנעולן רכב לג’יפים שיגיע אליכם, קודם כל, תכינו את הארנק ותתכוננו נפשית. זה הולך להיות לא זול. מגוון התקלות הקשורות במערכת הנעילה וההתנעה הוא רחב ודורש ידע וכלים מתאימים. לא כל מנעולן רכב יודע לפתור את כל התקלות, לא כל מנעולן מסוגל לרדת לשטח, וודאי לא עם כל הכלים וודאי שלא לעומק השטח. 

מנעול רכב המסוגל לחלץ ג’יפים בשטח צריך להיות בעל רכב 4 על 4 בו מותקנים כלי העבודה הנדרשים לצורך ביצוע התיקון כגון מכונה לשכפול מפתחות, מחברים להתחברות למחשב הרכב, מקודד צ’יפים ועוד. בנוסף ירידה לשטח לצורך תיקון שכזה צורכת הרבה זמן, לעיתים יום עבודה שלם של נסיעה, ביצוע התיקון ויציאה מהשטח. לפיכך צריך שלאותו מנעולן יהיה זמן עבורכם (ולכם כסף לשלם לו על הזמן הזה).

אילו תקלות יכולות לקרות וכיצד ניתן למנוע אותן?

3 הבעיות עמן מתמודדים בעלי ג’יפים בטיול שטח והקשורות למערכת הנעילה וההתנעה הן:

  • שחיקה מכאנית של המפתח כתוצאה מטילטולים של הרכב והפעלה של כוח ע”י מפתחות אחרים המחוברים למפתח הרכב.
  • כניסה של מים, חול ואבק לסוויץ’, סתימה של הסוויץ’ בלכלוך המובילה לתקיעה שלו וחוסר אפשרות לסובב את המפתח בסוויץ’.
  • מפתח הרכב נופל על סלע, חלק הפלסטיק הכולל את הצ’יפ מתנפץ והצ’יפ נאבד.

כיצד נוכל למנוע בעיות אלו

חשיבה מבעוד מועד ותכנון יעזרו לכם להמנע מליפול לתקלות שהזכרנו וימנעו את הרס הטיול בהמתנה למנעולן רכב שיגיע לחלץ אתכם. ראשית, קחו מפתח ספייר לטיול. אם זה לא יועיל, זה וודאי לא יזיק. מפתח ספייר אינו שוקל כמעט ואינו תופס מקום. היה והמפתח שלכם ניזוק, תמיד תוכלו לקחת את מפתח הספייר שהבאתם ולהשתמש בו. 

אל תחברו צרור מפתחות גדול למפתח הרכב. וודאי שלא מחזיקי מפתחות, קמעות, בובות, שום ואפילו לא תמונה של הבבא סלי. לא צריך להגיע למצב של מפתח שבור בסוויץ’ בג’יפ שתקוע באמצע שומקום כדי להבין שזה לא מצב רצוי. זה מכביד על המפתח ויוצר שחיקה בסוויץ’. החזיקו את מפתח הרכב בנפרד מכל יתר המפתחות. לכל היותר חברו לו סרט בד קל. 

שימרו את המפתח נקי ממים, שמנים, חול ואבק. גם אם קפצתם ראש לגב המים אליו הגעתם במסגרת טיול ג’יפים בדרום מדבר יהודה, זיכרו להניח מראש את המפתחות במקום בטוח, נקי ויבש. אם תרטיבו את הצ’יפ, למנעולן עלול להיות קושי לשכפל עבורכם את המפתח ותאצו לבצע הליך של שחזור מפתחות לאחר אובדן כללי. והכל בשטח.

לסיכום: יציאה לשטח כרוכה בלא מעט הנאה אך גם בסיכונים לא מעטים. יש להיערך מבעוד מועד לתקלות נפוצות אפשריות ואף לשמור פרטים של מנעולן רכב שיוכל לחלץ אתכם. במקביל, כדאי מאוד לבצע פעולות מניעה שישמרו לכם על המפתח והסוויץ’ וימנעו את הצורך בהזמנה של מנעולן רכב לחלץ את הג’יפ שלכם.

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?