יעדים מומלצים לטיול ג’יפים בחו”ל

טיולי ג’יפים

מי מאתינו לא אוהב את התחושה המשכרת כאשר אנחנו נשאבים לתוך נוף פראי, ירוק, מושלג או מדברי. אכן, מאז ומתמיד אוהבים אנשים רבים לצאת לטיולים במגוון יעדים, על מנת לזכות באותם מראות קסומים, בתוליים, ולברוח מעט מהמרדף היום יומי אחרי המשכורת החודשית, הדאגות הקבועות ומרדף החיים הבלתי פוסק.

אחת הצורות המגניבות ביותר לעשות זאת, היא טיול ג’יפים אתגרי בחו”ל.
טיולי הג’יפים, בהם באמצעות כלי אימתני, עם גלגלי ענק ושלדה בעלת עמידות אדירה, כובשים הנהגים פסגות, ערוצי נחל, קניונים ונחלים, ללא מאמץ של ממש תוך השתלבות בנוף הפראי שמסביב. 

צורת טיול זו, כובשת את דמיונם של רבים. אך, מטיילים רבים לא מוצאים את ידיהם את רגלים בתכנונם של טיולים כאלו, ולכן הם נעזרים באופן כמעט מוחלט בחברות טיולים. חברות אלו מסדירות עבורם את הג’יפ, מסלולי הטיול, היעדים והאטרקציות, כך שלמטייל הממוצע לא נשאר אלא לעלות על ההגה ולנסוע בעקבות המדריך.

ננסה להציג בפניכם כעת, מספר יעדים מומלצים לטיולי גי’פים בחו”ל, שבאמצעות תכנון מדויק, תוכלו אף אתם בעצמכם לארגן טיול ג’יפים אתגרי, ללא עזרה חיצונית, ובנופים הפראיים והמדהימים ביותר בעולם.

היעדים המומלצים לטיול

קירגיסטן

קירגיסטן, נחשבת בין היעדים היפים והמתאימים ביותר לטיולי ג’יפים. מדינה בתולית זו, מעוטרת באלפי קרחונים, אגמים, מרבדי דשא ונהרות. קירגיסטן, מלאה בשבטים נוודים, המשמרים אותו אורח חיים פשוט וטבעי בו חיו אבות אבותיהם מזה אלפי שנים. המקומיים  מתניידים על סוסים ממקום למקום וחיים באוהלי נוודים- יורטים, תוך שהם מספקים לעצמם את מזונם ומייצרים בעצמם את הכלים שלהם. 

בנהיגה בגי’פ, במגוון המסלולים והדרכים אותם מציבה מדינה קסומה זו, תיחשפו לנופים המרהיבים, המקומיים מסבירי הפנים, ובעיקר לשטחי הפרא האדירים, הניתנים למעבר רק על גב סוס או בנהיגה בגי’פ. 

נמיביה

ביבשת אפריקה, אחת המדינות אליהן נוהרים חובבי טיולי הג’יפים, היא נמיביה. נמיביה, מכילה בתוכה מדבר אדיר, עם דיונות ונקודות תצפית מרהיבות, חולות אדומים, מצוקים, חופי אוקיינוס ומשטחים אדירים של חול אותם ניתן לחצות רק באמצעות גי’פים. בנוסף, במדינה קיימות שמורות טבע וספארי, בהם ניתן לסייר בגי’פ ולהתרשם ממגוון החיים האדיר בשמורות, והמפגשים המדהימים בין צורות החיים השונות, שלעיתים נדירות נתפסים בעדשת המצלמה ומספקים השראה למגוון סרטי טבע. כל זה, תוך נסיעה בגי’פ הממוזג, כאשר אתם חולקים את חוויות הנסיעה עם החברים והמשפחה במושבים שלצדכם.

אלבניה

אלבניה, מדינה קטנה ומדהימה השוכנת לחופיו של הים האדריאטי. אומנם, אירופה לא מצטיינת במקומות ואזורים בתוליים ופראיים. לכן אלבניה מהווה מעין אי פראי ויוצא דופן, בקרב אחיותיה האירופאיות. באלבניה, תמצאו שבילי ג’יפים אלפיניים, חוות וכפרים מבודדים ככל שתעמיקו עם הגי’פ לתוככי המדינה, אגמים, ערוצים, מצוקים ושמורות טבע שיד אדם לא נגעה בהן.

נוסף על כך, תיפגשו באותנטיות מקומית. האלבניים, הם אנשים חמים ומסבירי פנים, מלאים ברגש, מכניסי אורחים ומצחיקים. תוכלו לפגוש באוכלוסייה המקומית בשווקים, במקומות הלינה ובפאבים בצדי הדרכים וכמובן בכפרים הזעירים המעטרים את מרחביה המופלאים של מדינה זו. אלבניה בעלת תשתיות לא גמורות, כך שהג’יפ הוא הכלי המרכזי אתו ניתן להתנייד בצורה טובה ומהירה ממקום למקום. בנוסף, חשוב לציין כי אלבניה, היא מדינה שעלות הטיול בה זולה יחסית למדינות אירופאיות אחרות, וניתן לטייל בה תקופה ממושכת ללא הוצאות ניכרות.

לסיכום

טיולי גי’פים, הם טיולים מלאי אנדרנלין, נופים, הפתעות והרפתקאות.
בחרו את היעד שמושך אתכם, שכרו גי’פ יפה וצאו לדרך!

קרדיט: PIXABAY

 

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?