כללי בטיחות לטיולי ג’יפים

טיול ג’יפים יכול להיות אירוע חווייתי שיישאר לזמן רב בזכרונותיו של כל אחד מן המשתתפים, אבל כדאי לוודא שזה יקרה מהסיבות הנכונות: טיול כזה צריך להיות כיפי ומהנה, ולא להסתיים בפציעה או חלילה גרוע מכך. כדי למזער את הסיכונים לכך שהטיול יסתיים בכי רע יש לשמור על מספר כללי בטיחות.

תכננו היטב את מסלול הטיול

אם אתם אלה שמתכננים את המסלול, עשו זאת באופן מקצועי ואחראי. כך למשל חשוב מאוד לבדוק את תנאי מזג האוויר שצפויים באיזור הטיול הן במהלך התכנון והן בבוקר הטיול עצמו. אם מזג האוויר לא מתאים לטיול, לעיתים מוטב לשנות את המסלול לדרכים בטוחות יותר ואפילו לבטל אותו – מאשר להסתכן בתאונה. הדבר נכון גם אם כבר טיילתם במסלול הזה כבר עשרות פעמים ואתם בטוחים שאתם מכירים בו כל אבן; מוטב שלא לקחת סיכון ללא סיבה.

חשוב גם להתאים את מסלול הטיול לאנשים שמשתתפים בו. מסלול שמיועד לנהגי שטח מנוסים בדרך כלל לא יתאים לנהגים שזו הפעם הראשונה בה הם נוהגים מחוץ לאספלט המוכר. אם צפויים להשתתף בטיול גם ילדים, כדאי לתכנן את המסלול כך שיכלול עצירות מרובות.

אם טיול הג’יפים מתוכנן להתקיים ביום קיץ לוהט, מוטב לתכנן מסלול שמיועד לג’יפים ממוזגים ולשלב בו עצירות בנקודות שבהן אפשר לטבול במים. אם הטיול מתוכנן ליום חורף שבו קיים סיכוי שיירד גשם, כדאי לתכנן גם מסלול חלופי לכל צרה שלא תבוא. ככלל כדאי לדעת שיש מסלולים שבהם מוטב לא לנסוע בעונות מסוימות, וכדאי לעקוב לפיכך אחר הנחיות פקחי רשות שמורות הטבע.

נקודה נוספת לגבי מסלול הטיול: אם אינכם מתכננים לינה בשטח, הקפידו לחזור לאיזור מוכר ובטוח לפני שעות החשיכה. טיולי ג’יפים יכולים להיות כיף גדול כאשר יש אור שמש בחוץ, אבל סיוט של ממש במהלך שעות החושך.

ואם חלילה אירעה תאונה במהלך הטיול?

תאונות עלולות לקרות לכל אחד ובכל עת, וגם ההכנה המוקדמת הטובה ביותר אמנם יכולה לצמצם את הסיכוי לתאונה אולם לא למנוע אותה לחלוטין. אם חלילה אירעה תאונה חשוב קודם כל לספק טיפול רפואי הולם לכל הפצועים במהירות האפשרית. לכן יש להזעיק עזרה בדחיפות ולא לנסות, למשל, להציל רכוש.

לאחר מכן כדאי להעלות על הכתב את כל הפרטים הקשורים לתאונה, לרבות השעה המדויקת בה אירעה, המיקום, ואם היו מעורבים כלי רכב נוספים אז גם את דגמיהם ומספרי לוחיות הרישוי שלהם. בנוסף יש לרשום את שמותיהם של הנהגים וחברות הביטוח שלהם, ואם היו בשטח עדי ראייה אז גם לקחת את פרטיהם למקרה הצורך בעתיד. בהמשך כדאי לשכור שירותיו של עורך דין לתאונות דרכים שיסייע בתהליכים משפטיים וביטוחיים שונים.

לסיכום, טיול ג’יפים יכול להיות מסוכן, אבל שמירה על כללי בטיחות בסיסיים תוכל למנוע אסון. סעו בזהירות!

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?