מה לעשות כשהג’יפ שלכם מעורב בתאונת דרכים?

ג'יפ בדרכים

לא משנה כמה אתם אוהבים את הג’יפ שלכם, מנקים אותו בדקדקנות, דואגים למנוע שלו, בודקים את האוויר בגלגלים ויוצאים לטיולים בשבתות, כשאתם איתו בדרכים אתם ודאי מודעים לסכנות הדרכים ולמרות שאנחנו מקווים שתגיעו בשלום ליעד שלכם, ישנה האפשרות שהייתם או תהיו מעורבים בתאונת דרכים.

כשדבר כזה קורה, עקבו אחר הפעולות הבאות, הן יעזרו לכם לטפל במקרה בצורה הטובה ביותר-

צרו קשר עם הגורמים הבאים-

משטרה– לאחר שקורית תאונת דרכים, צרו קשר עם המשטרה ודווחו על התאונה. אם הפגיעות ברכב הן שטחיות אולי לא תגיע אליכם ניידת אך כנראה תתבקשו להגיע לתחנת המשטרה הקרובה אליכם ולמלא דוח משטרתי על תאונת הדרכים. עצה שלנו, מלאו את הדוח לתיעוד.

עורך דין– אם מדובר בתאונה מורכבת, ייתכן ותצטרכו את עזרתו של עורך דין תאונות דרכים שיעזור לכם בהכוונה של פעולות משפטיות או מול חברת הביטוח.  עורך דין המתמחה בדיני התעבורה יוכל לתת לכם את המידע שאתם צריכים עבור ההגנה שלכם.

חברת הביטוח– גם אם אתם לא רוצים להגדיל את המחיר של הביטוח שלכם ובתכלס, לא קרה לג’יפ שלכם כלום, רצוי שתתקשרו לחברת הביטוח. תעדו את מקרה הפגיעה וצרפו את הדוח המשטרתי. הדבר יעזור לכם משמעותית כאשר חברת הביטוח של הצד הנגדי יחשוב על להפעיל את הביטוח שלו.

צלמו את הדברים הבאים-

את כלל הרכבים המעורבים בתאונה– בין אם מדובר בג’יפ שלך ובעוד רכב, ובין אם מדובר בתאונת שרשרת מצערת, תתעדו הכל. את הפגיעה, את כל הרכב, מרחוק, מקרוב, את מספר הרכב ומכל זווית אפשרית.

את הזירה– כמו שהתמקדתם על הג’יפ הפגוע שלכם ועל הרכבים המעורבים בתאונה, כעת התמקדו גם בזירה עצמה. אולי משהו בזירה עצמה הוא זה שגרם לתאונה, אולי משהו שאתם לא רואים עכשיו יצוץ לכם בתמונה מאוחר יותר. כמו כן, אם קיימים עדי ראייה תרצו לקחת מהם את הפרטים שלהם למקרה הצורך.

אם קיימת פגיעה– קיבלתם חבלות בעקבות המעורבות שלכם בתאונת הדרכים? צלמו את המכות כבר בזירה. לאחר מכן סעו לבית חולים וודאו שהכל תקין וכשורה. גם אם אתם מרגישים טוב וקצת כואב לכם הראש, סעו לבית החולים. האדרנלין מהתאונה יכול להסבות על כאב גדול יותר. ודאו שהכל בסדר.

תאונות דרכים הן אף פעם לא דבר נעים. לאף אחד מהצדדים. לא לצד הפוגע ולא לצד שנפגע. לעתים קרובות תאונות הדרכים בכבישים נגרמות מעייפות או חוסר סבלנות. אם אתם מרגישים שאתם עייפים מהטיול הארוך שעשיתם, עשו לעצמכם טובה, עשו עצירה, שתו קפה, שטפו את הפנים והמשיכו בדרך. הבטיחות שלכם היא הדבר הכי חשוב על הכביש ולא תרצו לסכן אותה.

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?