5 טיפים לנהיגת שטח

טיפים לנהיגת שטח

נהיגת שטח היא חוויה מהנה לכל הדעות, זה המקום לחקור את המרחבים, לנוע על הדיונות ולהכיר את ארץ ישראל מזווית חדשה ומאתגרת. אספנו עבורכם חמישה טיפים לנהיגת שטח, שיבטיחו טיול בטוח, איכותי ומהנה.

הטיפ הראשון: לחיצה קבועה על דוושת הגז

השטח משובש, בלתי ניתן לחצייה  ואפילו בוצי? אתם עומדים בפני עליה תלויה וחוששים לאבד את המומנט, כל מה שנדרש מכם לעשות הוא ללחוץ באופן רציף על דוושת הגז.
לחיצה קבועה של דוושת הגז תבטיח שמירה על מומנט והפעלה נכונה של כח ותאפשר לכם לעבור כמעט כל מכשול.
הדבר נכון גם כשמדובר על מעברים פתלתלים וכאשר יוצאים לטיפוס תלול.

הטיפ השני: הצטיידות נאותה

יציאה לשטח היא חוויה יוצאת דופן המאפשרת לחוות את הנופים ממקומות שמעטים מצליחים להגיע אליהם. אך יחד עם זאת, יציאה לשטח עלולה להיות מסוכנת בשל מפולות חול, שיטפונות לא צפויים, אובדן שליטה על הרכב ותקלות טכניות נוספות  אשר עלולות להביא לניתוק הקשר ולסכנת חיים ממשית.
על מנת להבטיח שתוכלו ליהנות  בביטחון מלא מהטיול שלכם, הצטיידו היטב. קחו אתכם מכלי מים (לפחות חמישה ליטרים לאדם), מזון (יבש, שאינו מצריך קירור, עדיף חלבוני ועתיר סיבים תזונתיים, שיתרום לתחושת שובע לאורך זמן עד לבואו של כוח החילוץ)  ציוד חילוץ כמו רצועות גרירה עד משקל שניים עשר טון, אבזמים, כפפות, את חפירה, מכפיל כח וכן כבלים להתנעה ומצבר רזרבי.
אם קיימת בעיית רשת ואין דרך לנווט עם המכשיר הסלולרי זה הזמן לחשוב להוסיף לתא הכפפות ברכב גם את האמצעים הטובים והישנים: מפה ומצפן, שמהווים חלק מהפק”ל למטיילים המקצועיים.

הטיפ השלישי: חופשי זה לגמרי ביחד

רכיבת שטח, מהנה ככל שתהיה, היא פעילות שיש לבצע בליווי של רכב אחד נוסף לפחות, עיקר האירועים הבלתי צפויים, אלו שאולי שניתן לחזות, ניתוק ואי יכולת ליצור קשר עם צוות חילוץ והצלה בתקופה של ימי שרב וחמסין, או לחילופין באזורים המועדים להצפות או אזורי בולענים אשר מהווים סיכון ממשי לחייכם.
ולכן כאשר נוהגים בשטח- נוהגים ביחד.
חשוב לוודא שהרכב או הרכבים המלווים אתכם הם רכבים שאתם מכירים וכבר התנסיתם בנהיגה עליהם בעבר.
לנוקטים משנה זהירות מומלץ להעביר מבעוד מועד נקודות ציון אותן תפקדו על מנת להקל על האיתור שלכם במידה וינותק עמכם הקשר.
וכאשר אתם נוסעים ביחד שמרו על קשר עין ומרווח נהיגה סביר לצורך תמרונים, התמודדות עם אובדן שליטה, התדרדרות או החלקה.

הטיפ הרביעי: את השטח לוקחים לאט וביצועים מסוכנים עושים באופן מבוקר

רכבי שטח הינם כבדים, מסורבלים ומאופיינים בתוספות רבות  אשר מכבידות על משקלם. כל אלו משפיעים על יכולת התמרון על היציבות ועל בטיחות הרכב.
כאשר נוהגים בשטח- נוהגים לאט. פעמים רבים בזכות מעבר בתוואי שטח משופע ייתכן ותחוו החלקה או שתעמדו בפני התהפכות, במצב זה יש להטות את ההגה לכיוון השיפוע כלומר אל כיוון הירידה. דרך נוספת להתמודד עם מצבים מורכבים היא על ידי שימוש בהילוך הכח LOW.

הטיפ החמישי: תמיד טוב לבטח

רכבי שטח נחשקים ביותר אך גם יקרים, בפרט בשל כל אביזרי הבטיחות הנלווים שהופכים את חווית הנהיגה לא רק למהנה אלא גם לבטוחה.
ברכבים אלו מושקעים לא רק משאבים כספיים אלא גם משאבים רגשיים, תשאלו כל חובב שטח באשר הוא. גם ביטוחי הרכב לרכבים אלו יקרים, לכן כדאי לערוך סקר שוק מקיף ולבדוק גם אופציות של ביטוח זול לרכב שיבטיח לכם את מירב ההגנות במחיר הטוב ביותר.

דגש חשוב: בעת רכישת פוליסת הביטוח יש לציין את כל התוספות והאביזרים אותם אתם רוצים לבטח, מי הנהגים אשר ינהגו ברכב, אישורי העדר תביעות בכדי לקבל הנחות נוספות בביטוח הרכב ועוד.

לסיכום, זה עתה סקרנו חמישה טיפים מרכזיים שיהפכו את נהיגת השטח שלכם לבטוחה ולמהנה. את השטח לוקחים לאט, נוהגים במהירות המתאימה לתנאי הדרך, שומרים על מרחק סביר לתמרונים מהרכב או הרכבים שמטיילים אתכם, מבטחים את הרכב עם ההצעה הטובה ביותר לביטוח זול לרכב שתצליחו לקבל ושנותן מענה וכיסוי לפעילות שטח, מצטיידים היטב ושומרים על דוושת הגז.
טיול מהנה!

יצירת קשר מהירה

קצת על הנסיעות

אזורים פופולריים לנסיעות

ניוזלטר של טיפים לנוסע בג'יפים

בואו להירשם ולקבל את הטיפים השווים ביותר בנושא של טיולי ג’יפים, מרכז, דרום, צפון ובחו”ל, העיקר להרגיש את החוויה המלאה של הג’יפ. אנחנו אוהבים ג’יפים, ואתם?